"Podlasie24" regionalny portal informacyjny, fragment artykułu:

Siedlecki „Prus” świętuje w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia szkoły. Dotychczas odbyło się już kilka imprez związanych z obchodami jubileuszu. 17 listopada, w przededniu XII Zjazdu Absolwentów i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum im. B. Prusa w Siedlcach, na który do szkoły przyjadą setki jej absolwentów, odbędzie się Muzyczny Koncert Pokoleń. Partnerem tego wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.30 w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach (ul. Sienkiewicza 63). - Wydarzenie jest kierowane głównie do uczniów, ich rodziców, nauczycieli placówki oraz wszystkich przyjaciół szkoły. W ten sposób chcemy realizować misję Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, którą jest integrowanie i utrzymywanie więzi między absolwentami, obecnymi uczniami, nauczycielami oraz środowiskiem lokalnym – informuje Danuta Koper, prezeska stowarzyszenia. Podczas koncertu zaprezentują się absolwenci i uczniowie szkoły.

Druga część piątkowych obchodów jest skierowana głównie do absolwentów i nauczycieli liceum biorących udział w sobotnim XII Zjeździe Absolwentów i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum im. B. Prusa w Siedlcach. Ten koncert odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach (ul. Bp. I. Świrskiego 31) o godz. 17.00. W części artystycznej organizatorzy zaplanowali koncerty fortepianowe absolwentów szkoły, które zostaną wykonane z towarzyszeniem orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach. Wystąpi także chór żeński, który tworzą uczennice i absolwentki szkoły oraz chóru Canzona Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach. Całość zakończy spektakl teatralny„Pani Pylińska i sekret Chopina” z udziałem wybitnej aktorki Joanny Żółkowskiej, absolwentki „Prusa”.

 

https://siedlce.podlasie24.pl/region/koncert-pokolen-z-okazji-jubileuszu-100-lecia-siedleckiego-prusa-20231117152618

Zdjęcia:b_800_600_0_00_images_Konmcert.jpg